Paylaş:
Kutsal Damacana (2007)

Kutsal Damacana Filminin Konusu

Kutsal Damacana (2007) (2007)

Türü: ,
online ücretsiz izle kasmadan "Kutsal Damacana" (2007), Türk komedi sinemasının sevilen ve kültleşmiş yapımlarından biridir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği film, absürt komedi unsurlarıyla dolu ve karakterlerin komik maceralarına odaklanan bir yapım olarak öne çıkar.
Hikaye, İstanbul'un güzide semtlerinden birinde, mahalleli arasında saygı gören ve sevilen bir çaycı olan Hayri (Şevket Çoruh) etrafında döner. Hayri, mahallesindeki insanlara en iyi çayı servis etmek için çabalayan dürüst ve sıradan bir adamdır. Ancak bir gün, mahalleye gelen esrarengiz bir adam olan Cevher (Rasim Öztekin), Hayri'ye bir mücevher dolu olduğunu iddia ettiği bir damacana verir ve bu damacanayı saklamasını ister.Hayri, bu damacanayı depolamak için kendi çayhanesinde gizler. Ancak kısa bir süre sonra, damacanayı geri almak için gelen Cevher ölür ve geride sadece bir mektup bırakır. Mektupta, damacanadaki mücevherlerin, onları arayan tehlikeli kişilerden korunması gerektiği yazılıdır.Hayri, mücevher dolu damacanayı elinde bulundururken, peşindeki tehlikeli adamlardan kaçmak zorunda kalır. Bu sırada, Hayri'nin en yakın arkadaşı Samet (Ozan Güven) ve mahalleli dostları da olayın içine çekilir. Hayri ve arkadaşları, absürt ve komik olaylar zinciri içinde damacanayı korumaya çalışırken, peşlerine düşen tehlikeli adamlardan kaçmaya çalışırlar.Film, mücevherlerin peşindeki tehlikeli kişilerle komik çatışmalar, yanlış anlamalar ve beklenmedik olaylarla dolu bir macera sunar. Hayri'nin sıradan hayatı, damacana ile birlikte tamamen değişir ve bu komik macera onu beklenmedik bir kahramana dönüştürür."Kutsal Damacana," Türk komedi sinemasının en sevilen yapımlarından biri olmuş ve birçok izleyici tarafından sevilmiştir. Film, absürt mizahı, karakterlerin komikliği ve gündelik yaşamın içindeki sıradışı olayları başarıyla işleyerek Türk sinemasının klasikleri arasında yerini almıştır. Hayri'nin damacanayı koruma çabaları ve arkadaşlarının desteği, izleyicilere hem güldürüp hem de duygulandıran bir hikaye sunar. Bu Film özeti admin tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
4.717 (60 oy)
Beğeniler
İzlenme
16
Yapım Yılı
Süre
105 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Kutsal Damacana fragmanını izle
2007
Şafak Sezer
Şafak Sezer
Fikret
Ersin Korkut
Ersin Korkut
Asım
Büşra Pekin
Büşra Pekin
Ceren
Eyşan Özhim
Eyşan Özhim
Deniz
Önder Açıkbaş
Önder Açıkbaş
Plajdaki Genç
Hüseyin Elmalıpınar
Hüseyin Elmalıpınar
Mafya Babası
Yıldo
Yıldo
Guest in the Party
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Director

Kutsal Damacana Hakkında Yorumlar (0)

The maximum upload file size: 100 MB. You can upload: image, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
film